Firma Mondi SCP žiada od štátu viac ako 25 miliónov eur

27.8.2012

BRATISLAVA 27. augusta (WEBNOVINY) – Spoločnosť Mondi SCP, a. s. plánuje vo svojom ružomberskom závode investovať do zvýšenia výrobnej kapacity celulózy 95 mil. eur.

Podnik už preto požiadal štát o investičné stimuly vo forme daňových úľav v objeme 25,4 mil. eur.

Ministerstvo hospodárstva SR (MH) s poskytnutím investičnej pomoci súhlasí. “Vzhľadom na to, že intenzita pomoci pre investičný zámer neprekračuje maximálnu možnú intenzitu pomoci podľa nariadenia, navrhujeme schváliť investičnú pomoc vo forme úľavy na dani z príjmu právnických osôb v spomínanej výške,“ uviedol rezort hospodárstva.

Realizáciou investičného zámeru sa zvýši výroba celulózy o 25 tisíc ton za rok, pričom sa vytvoria predpoklady pre ďalšie zvyšovanie kapacity výroby až o celkom 50 tisíc ton za rok. Vďaka tomuto investičnému projektu nevzniknú nove pracovné miesta.

Investor však zachová necelých 400 pracovných miest, ktoré by pre zvyšovanie efektivity výroby celulózy, ako aj papiera boli do štyroch rokov zrušené. S realizáciou investičného projektu chce firma začať na jeseň tohto roka. Začatie rozšírenej výroby je naplánované na február 2015 a plný objem výroby by mal podnik dosiahnuť do konca toho istého roka.