Firma z Nitry získala zákazku na vydávanie dokladov vo svete

BRATISLAVA 9. februára (WEBNOVINY) – Rezort diplomacie zaplatil takmer 292-tisíc eur za to, aby od nového roka mohli občianske preukazy vydávať aj naše zastupiteľstvá v zahraničí.

Podľa novely zákona o občianskych preukazoch, ktorá platí od 1. januára, môže občan požiadať o vydanie nového občianskeho preukazu aj na zastupiteľskom úrade Slovenskej republiky v zahraničí.

Zákazku za 291 666 eur bez DPH získala nitrianska firma MICROCOMP-Computersystém, s.r.o. Vyplýva to z oznámenia o výsledku verejného obstarávania.

„Predmetom obstarávania bolo rozšírenie funkcionality informačného systému IS-DOKLADY o modul pre vydávanie občianskych preukazov formátu EÚ na zastupiteľských úradoch SR v zahraničí,“ povedala agentúre SITA Renáta Goldírová z rezortu diplomacie.

Nový modul bude zabezpečovať celý proces vybavovania občianskych preukazov od zberu údajov od žiadateľa, cez overenie osobných údajov a zhodnosti identity na základe porovnania biometrických údajov v registri obyvateľov (v budúcnosti), až po samotné vydanie nového občianskeho preukazu žiadateľovi.

„Modul umožní elektronické sledovanie stavu vybavovania žiadosti a procesu doručovania dokladu od jeho vystavenia až po jeho prevzatie žiadateľom v zahraničí,“ dodala. Celý systém zároveň podľa Goldírovej upravili tak, aby boli v budúcnosti schopní vydávať nové občianske preukazy s čipom.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...