Fitch čaká na kroky japonskej vlády, rating zatiaľ nezmení

TOKIO 8. januára (WEBNOVINY) – Ratingová agentúra Fitch nebude meniť rating Japonska na základe sľubov, ktoré súčasná vládnuca strana dala pred tým, ako zvíťazila v decembrových parlamentných voľbách.

Informoval o tom Andrew Colquhoun, ktorý je v agentúre zodpovedný za ratingy v ázijskom a tichomorskom regióne. Dodal, že Fitch bude hodnotiť až kroky, ktoré nová vláda urobí od svojho zvolenia.

Japonský premiér Šinzo Abe nastavil oživenie ekonomiky krajiny ako najvyššiu prioritu svojej vlády. Jeho prísľuby v oblasti štátnych výdavkov však vyvolali pochybnosti o tom, či sa nezhorší stav verejného dlhu Tokia, ktorý už dnes patrí k najvyšším spomedzi veľkých ekonomík.

Ak by sa však vláde podarilo podporiť rast domáceho produktu, mohlo by to viesť aj k zlepšeniu ratingu krajiny, uzavrel Colquhoun.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...