Fitch prehodnotí rating Francúzska, neverí jeho ekonomike

PARÍŽ 21. novembra (WEBNOVINY) – Medzinárodná ratingová agentúra Fitch prehodnotí v budúcom roku rating Francúzska, ktorý v súčasnosti eviduje na najvyššom stupni AAA, povedal šéf agentúry Marc Ladreit de Lacharriere.

Toto vyhlásenie tak prišlo dva dni po tom, ako konkurenčná ratingová agentúra Moody’s zhoršila hodnotenie úverovej spoľahlivosti Francúzska z najvyššej úrovne Aaa o jeden stupeň na Aa1.

Odôvodnila to neistým fiškálnym výhľadom a zhoršujúcim sa stavom ekonomiky.

„Rating Francúzska bude preskúmaný, ako agentúra uviedla, v roku 2013,“ povedal Marc Ladreit de Lacharriere. Fitch je tak jedinou z trojice hlavných svetových agentúr, ktorá hodnotí francúzsku úverovú spoľahlivosť na stupni AAA. Agentúra Standard & Poor’s znížila rating krajiny v januári.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...