Fitch zhoršila rating českej ČSOB a poľskej Kredyt Bank

BRATISLAVA 3. februára (WEBNOVINY) – Medzinárodná ratingová agentúra Fitch v piatok znížila dlhodobý emisný rating českej banke ČSOB a poľskej Kredyt Bank.

Krok agentúry nasledoval po jej rozhodnutí z 31. januára o zhoršení hodnotenia úverovej dôveryhodnosti materských spoločností oboch hodnotených bánk, ktorými sú belgické úverové ústavy Dexia Bank Belgium a KBC Bank.

Dlhodobý emisný rating (IDR) ČSOB agentúra znížila na BBB+ z úrovne A-, v prípade Kredyt Bank pristúpila k zhoršenie IDR na úroveň BBB z predchádzajúcej hodnoty A-. Rating Kredyt Bank zároveň agentúra ponechala v procese revízie s možnosťou jeho zníženia.

Do skupiny KBC patrí aj slovenská ČSOB, ktorá do konca roka 2007 pôsobila na Slovensku ako pobočka zahraničnej banky. Od 1. januára 2008 sa stala samostatnou akciovou spoločnosťou s vlastným predstavenstvom. Belgická skupina vlastní v slovenskej ČSOB 100-percentný podiel na hlasovacích právach. Členmi konsolidovaného celku sú okrem banky napríklad aj lízingovka, stavebná sporiteľňa, poisťovacia maklérska spoločnosť, faktoringová firma alebo asset management.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...