Flexihypotéka vo VÚB už od 2,99 percent ročne

12.11.2013

BRATISLAVA 12. novembra (WBN/PR) – VÚB banka pripravila pre záujemcov o hypotéku vo výške nad 60 tisíc eur zvýhodnené podmienky. Financovať bývanie či vyplatiť skôr poskytnutý úver môžu so sadzbou 2,99 % ročne.

Zvýhodnená jednotná sadzba 2,99% ročne je určená ľuďom, ktorí si chcú požičať sumu vyššiu ako 60-tisíc eur a výška ich úveru nepresiahne 80% z hodnoty nehnuteľnosti s výnimkou Bratislavy a Košíc, kde to môže byť až 100%. „Akciovú sadzbu s fixáciou na 3 alebo 5 rokov ponúkneme každému okrem klientov s úplne najnižšou bonitou. V praxi by ju mali získať štyria z piatich žiadateľov spĺňajúcich podmienky poskytnutia úveru,“ hovorí Melinda Burdanová, vedúca oddelenia úverov VÚB banky.

K úveru si záujemcovia môžu vybrať aj niektoré z voliteľných služieb – zasielanie príjmu na Flexiúčet, vedenie Flexiúčtu 4. a 5. cenovej kategórie, poistenie úveru, nehnuteľnosti alebo domácnosti. Ich zriadením si po uplynutí prvého obdobia fixácie zabezpečia výhodnejšiu úrokovú sadzbu a ak si vyberú všetky, banka im navyše preplatí náklady na znalecký posudok do 150 eur. Ponuka je určená tak pre záujemcov financovanie bývania, ako aj tých, ktorí chcú refinancovať svoje existujúce úvery. Uchádzači o bezúčelovú hypotéku spĺňajúci podmienky akcie získajú jednotnú sadzbu 3,39% ročne. Zvýhodnené podmienky platia do konca roka.

Okrem zvýhodneného úročenia umožňuje VÚB banka nadštandardné možnosti realizácie mimoriadnych splátok úveru. Zo zákona síce možno pri obnove fixácie úrokovej sadby vyplatiť predčasne bez poplatku akúkoľvek časť úveru, no napríklad pri päťročnej fixácii to znamená možnosť bezplatnej mimoriadnej splátky len jedenkrát za 5 rokov. Vo VÚB však môžu klienti každý rok splatiť predčasne bez poplatku až 20 % z pôvodnej výšky úveru bez ohľadu na typ fixácie úrokovej sadzby. Táto služba je k dispozícii každému bez rozdielu, pričom nezvyšuje úrokovú sadzbu a ani nie je viazaná na využívanie akejkoľvek ďalšej služby banky.