Fond eurozóny predal poukážky za takmer dve miliardy eur

BERLÍN 8. januára (WEBNOVINY) – Európsky mechanizmus pre stabilitu (ESM), stály záchranný fond eurozóny, emitoval na svojej prvej aukcii trojmesačné pokladničné poukážky v celkovej sume 1,927 mld. eur.

Emisia prilákala solídny dopyt investorov. Nemecká centrálna banka (Bundesbank), prostredníctvom ktorej sa konala aukcia, uviedla, že dopyt prekonal ponuku 3,2-krát.

Priemerný výnos z poukážok bol na úrovni mínus 0,0324 %.

ESM, ktorý vstúpil do platnosti tento mesiac, bude najskôr pravidelne v utorok emitovať 3- a 6-mesačné poukážky a nahradí aukcie Európskeho fondu pre stabilitu (EFSF).

„Úspech dnešnej aukcie ESM poukazuje na to, že investori úplne prijali, že ESM bude realizovať emisie krátkodobých dlhových cenných papierov namiesto EFSF,“ povedal finančný riaditeľ ESM Christophe Frankel.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...