Fond stability dá na záchranu Grécka viac ako 100 miliárd

BRUSEL 16. marca (WEBNOVINY) – Európsky fond finančnej stability (EFSF) prispeje do druhého záchranného balíčka pre Grécko sumou 109,1 mld. eur.

Informoval o šéf fondu Klaus Regling. Dodal, že 48 mld. eur z tejto sumy poskytne EFSF Aténam vo forme dlhopisov určených na rekapitalizáciu gréckych bánk počas niekoľkých nasledujúcich mesiacov.

Zvyšné prostriedky stabilizačný fond poskytne v rámci štandardného programového financovania. Medzinárodný menový fond (MMF) poskytne počas štyroch rokov ďalších 28 mld. eur.

K programom EFSF pre Írsko a Španielsko, ktoré stratili prístup na finančné trhy a potrebujú medzinárodnú pomoc, aby sa vyhli bankrotu, sa tak pridal druhý záchranný balíček pre Grécko.

„EFSF sa zaviazal k poskytnutiu 192 mld. eur v rámci troch programov pre Írsko, Portugalsko a Grécko. Vo fonde tak ostáva 248 mld. neviazaných zdrojov,“ povedal Regling.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...