Francúzska priemyselná produkcia v marci klesla

PARÍŽ 7. mája (WEBNOVINY) – Francúzska priemyselná produkcia v marci v porovnaní s februárom klesla o 0,9 %. Informoval o tom v utorok štatistický úrad krajiny (INSEE).

Ekonómovia oslovení v prieskume agentúry Reuters očakávali miernejší pokles o 0,3 %.

Produkcia klesla najmä v doprave a prudký prepad zaznamenala činnosť rafinérií. Za prvé tri mesiace roka v porovnaní s predchádzajúcim kvartálom sa produkcia zmenšila o 0,4 %.

Priemyselná výroba bez energetiky a ťažobného odvetvia v marci klesla o 1 % po prírastku o 0,8 % v predchádzajúcom mesiaci. Priemysel zodpovedá za zhruba 12 % francúzskej ekonomiky.

Podľa osobitných údajov colnej správy sa deficit obchodnej bilancie Francúzska v marci zmenšil na 4,696 mld. eur z úrovne 5,465 mld. vo februári. Na vývoj obchodnej bilancie pozitívne vplývali dodávky lietadiel Airbus a výletných lodí, informovala agentúra Reuters.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...