Francúzska vláda kritizuje prepúšťanie v Sanofi

28.9.2012

PARÍŽ 28. septembra (WEBNOVINY) – Zámer francúzskeho výrobcu liekov Sanofi zrušiť vo Francúzsku 900 pracovných miest je „stále príliš rozsiahly“. Povedal to v piatok francúzsky minister priemyslu Arnaud Montebourg.

Plán spoločnosti sa tak stretol s kritikou aj napriek tomu, že ohlásila menšie znižovanie pracovných miest, než očakávali odbory. Tie odhadovali, že rušenie sa bude týkať až 2 500 pracovných miest.

Sanofi v utorok informovala, že zruší vo Francúzsku počas troch rokov 900 pracovných miest prostredníctvom odchodov do predčasného dôchodku a dobrovoľných odchodov.

Oznámené zrušenie 900 miest zatiaľ nezahŕňa výskumné centrum rakoviny v meste Toulouse, kde chce Sanofi ukončiť svoju činnosť.

„Odbory majú právo povedať, že toto je príliš veľa“ povedal Montebourg. „Vláda si myslí, že je to príliš veľa a chceme záruky za Toulouse,“ dodal.

Sanofi ešte v utorok vyhlásila, že sa pokúsi nájsť potenciálnych investorov pre centrum v Toulouse v nasledujúcich mesiacoch. Rušiť pracovné miesta vo Francúzsku chcú aj iné spoločnosti, ako napríklad výrobca áut PSA Peugeot Citroën a maloobchodný reťazec Carrefour.