Francúzske banky sú podľa S&P rovnako rizikové ako nemecké

PARÍŽ 10. júla (WEBNOVINY) – Francúzske banky patria v Európe medzi najmenej rizikové, uviedla v utorok medzinárodná ratingová agentúra Standard&Poor’s (S&P).

Podľa hodnotenia rizikovosti bankového sektora (Banking Industry Country Risk Assessment – BICRA) na škále 1 až 10 má Francúzsko známku dva. Tou agentúra hodnotí aj bankové sektory Nemecka, Japonska, Švédska a Belgicka.

Medzi silné stránky Francúzska patrí bohatá, vysoko diverzifikovaná, odolná a otvorená ekonomika, ako aj finančná sila tamojšieho súkromného sektora a domácností, informovala ďalej agentúra.

V dôsledku vysokých daní, pomerne vysokej miery zadlženia vlády a „mierneho“ nadhodnotenia cien nehnuteľností by sa však francúzske banky mohli dostať do fázy „mierneho“ obmedzenia úverovej aktivity.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...