Francúzsko dá dve mliliardy eur na tvorbu pracovných miest

PARÍŽ 6. januára (WEBNOVINY) – Francúzsko presunie 2 mld. eur z tohtoročného rozpočtu na pomoc pri financovaní tvorby nových pracovných miest.

V nedeľu to vyhlásil francúzsky minister pre rozpočet Jerome Cahuzac.

Miera nezamestnanosti je vo Francúzsku na 15-ročnom maxime a naďalej rastie. Prezident Francois Hollande prisľúbil, že tento rok sa situácia zlepší. Pre rozhlasovú stanicu Europe 1 minister povedal, že vláda potrebuje navýšiť rozpočtovú rezervu, ktorá je vo výške 6,5 mld. eur.

„Na moju žiadosť sa prezident a premiér rozhodli navýšiť túto rezervu o 2 mld. eur, pretože si myslíme, že pre uplatnenie našej politiky tvorby pracovných miest budeme potrebovať viac peňazí na vytvorenie štátom podporovaných pracovných miest, vrátane pracovných miest pre mladých ľudí,“ povedal Cahuzac.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...