Francúzsko dostane na zníženie deficitu viac času

BRUSEL 3. mája (WEBNOVINY) – Francúzsko dostane o dva roky viac času na splnenie rozpočtových cieľov v oblasti deficitu. Dôvodom je nepriaznivý hospodársky výhľad eurozóny.

V piatok to povedal eurokomisár pre hospodárske a menové záležitosti Olli Rehn. Eurokomisár zároveň potvrdil, že rovnaký odklad dostane aj Španielsko.

„Francúzsko skutočne potrebuje naštartovať svoj rastový potenciál a tvoriť pracovné miesta,“ povedal Rehn. Zároveň oznámil, že ekonomiky Španielska, Talianska, Francúzska a Holandska, teda štyri z piatich najväčších, ostanú v tomto roku v recesii.

„Musíme urobiť všetko, čo sa dá, aby sme si poradili s nezamestnanosťou. Rozpočtová konsolidácia pokračuje, jej tempo je však pomalšie,“ dodal Rehn. Pôvodne malo Francúzsko znížiť rozpočtový deficit pod 3 % HDP do konca tohto roku. Predstavitelia Francúzska avizujú, že rozpočtový deficit stlačia pod 3 % do roku 2014, teda iba o rok neskôr, než sa pôvodne predpokladalo.

Okrem toho by podľa Rehna mali odklad na splnenie rozpočtových cieľov mali dostať aj ďalšie krajiny. Holandsko, Slovinsko, ale aj Poľsko by malo dostať na zníženie rozpočtového deficitu pod 3 % HDP jeden rok navyše. Formálne rozhodnutie by mala Európska komisia (EK) oznámiť 29. mája.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...