Francúzsko má rekordnú nezamestnanosť, Nemecko priaznivú

PARÍŽ 31. mája (WEBNOVINY) – Počet nezamestnaných vo Francúzsku sa v apríli vyšplhal na rekordných 3,264 mil. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnilo vo štvrtok tamojšie ministerstvo práce.

Počet ľudí bez práce rástol nepretržite dva roky a v porovnaní s marcom sa zvýšil o 1,2 %. Francúzsky prezident Francois Hollande je naďalej presvedčený, že situáciu na trhu práce sa ešte tento rok podarí stabilizovať.

„Napriek týmto údajom … potvrdzujem cieľ zvrátiť do konca roka trend (rastúcej) nezamestnanosti,“ povedal Hollande na spoločnej tlačovej konferencii s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou.

Nezamestnanosť v Nemecku síce v máji mierne vzrástla, jej miera je však stále jednou z najnižších od znovuzjednotenia krajiny. Vo Francúzsku je naopak nezamestnanosť najvyššia od začiatku záznamov v roku 1996, čo ilustruje rastúce rozdiely medzi dvoma najväčšími ekonomikami eurozóny.

Európska komisia, Organizácia pre ekonomickú spoluprácu a rozvoj, ako aj francúzsky fond pre výplatu dávok v nezamestnanosti očakávajú, že situácia na trhu práce sa bude zhoršovať aj v roku 2014.

Podľa EK miera nezamestnanosti v krajine tento rok vzrastie na 10,6 % z vlaňajších 10,2 % a v roku 2014 bude nasledovať ďalšie zvýšenie na 10,9 %.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...