Francúzsko sa obáva silnej spoločnej meny

ŠTRASBURG 5. februára (WEBNOVINY) – Eurozóna by sa mala dohodnúť na spoločnej politike výmenných kurzov a na globálnych trhoch by mala obhajovať svoje hospodárske záujmy.

Vyhlásil to v utorok francúzsky prezident Francois Hollande. „Eurozóna musí prostredníctvom hláv štátov a vlád rozhodovať o strednodobom výmennom kurze,“ povedal Hollande po prejave v Európskom parlamente.

Európskej centrálnej banke, ktorá je nezávislá, nemožno zvonka stanovovať cieľovú hodnotu výmenného kurzu, politici by sa však mali usilovať o zásadnú reformu medzinárodného peňažného systému, zdôraznil Hollande.

Na obavy Paríža zo silného eura v utorok reagoval nemecký minister hospodárstva Philipp Rösler. Ten uviedol, že namiesto znižovania hodnoty spoločnej meny by sa mali štáty zamerať na posilňovanie konkurencieschopnosti. „Cieľom musí byt zlepšenie konkurencieschopnosti a nie oslabenie meny,“ povedal Rösler po stretnutí s francúzskym rezortným kolegom Pierrom Moscovicim v Paríži.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...