Francúzsko víta rozpočtovú zodpovednosť Slovenska

22.2.2013

BRATISLAVA 22. februára (WEBNOVINY) – Francúzsko víta všetky snahy Slovenska, ktoré krajina vyvíja v oblasti rozpočtovej zodpovednosti.

Po piatkovom stretnutí so slovenským štátnym tajomníkom ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Petrom Javorčíkom to vyhlásil minister pre európske záležitosti Francúzska Bernard Cazeneuve.

„Francúzsko víta všetky snahy, ktoré vyvíja Slovenská republika, pokiaľ ide o rozpočtovú zodpovednosť, pretože pred všetkými európskymi krajinami stojí jeden hlavný cieľ. Viesť politiku úsporných opatrení, ktorá nás má vyviesť z krízy a ktorá má prispieť k hospodárskemu rastu,“ uviedol Bernard Cazeneuve.

S francúzskym ministrom pre európske záležitosti v piatok rokoval aj šéf slovenskej diplomacie Miroslav Lajčák, ktorý potvrdil pozvanie na návštevu Slovenska pre francúzskeho prezidenta. Podľa francúzskeho ministra by chcel Francois Hollande navštíviť Slovensko čo najskôr. „Hneď ako sa mu podarí nájsť si vo svojom časovom pláne priestor na návštevu Slovenska, tak by chcel čo najskôr Slovensko navštíviť,“ informoval Bernard Cazeneuve.

Okrem bilaterálnej spolupráce či konsolidácie verejných financií boli predmetom piatkového stretnutia francúzskeho ministra pre európske záležitosti a slovenských predstaviteľov rezortu zahraničných vecí aj prorastové opatrenia či situácia v Mali. Minister Lajčák vyjadril politickú podporu francúzskej intervencii v Mali, ktorá ma predísť destabilizácii krajiny a preliatiu konfliktu do regiónu. Slovensko pritom nevylučuje neskoršie zapojenie do výcvikovej misie Európskej únie, či už vojenskými alebo civilnými inštruktormi.