Francúzsky parlament zrušil zvýšenie DPH

PARÍŽ 18. júla (WEBNOVINY) – Socialistická väčšina vo francúzskom parlamente v utorok zrušila zvýšenie dane z pridanej hodnoty (DPH), ktoré presadil niekoľko mesiacov pred odchodom z úradu bývalý prezident Nicolas Sarkozy.

Takzvaná „sociálna DPH“, teda zvýšenie sadzby o 1,6 percentuálneho bodu, malo oslobodiť zamestnávateľov od časti nákladov na financovanie drahého systému sociálneho zabezpečenia.

Podľa novej vlády prezidenta Francoisa Hollandea však toto opatrenia poškodzovalo spotrebiteľov bez toho, aby prispelo k zvýšeniu konkurencieschopnosti.

Parlament v utorok zrušil aj daňové úľavy na prácu nadčas. Ďalšia z kľúčových reforiem z dielne bývalého prezidenta Sarkozyho totiž podľa socialistov ohrozovala plnenie rozpočtových cieľov.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...