Francúzsky prezident nechce na čele Euroskupiny Schäubleho

BERLÍN 21. mája (WEBNOVINY) – Fungujúca nemecko-francúzska spolupráca v rámci EÚ z čias tandemu Merkelová-Sarkozy je zrejme minulosťou, čo dokazuje aj ďalší vývoj po nástupe nového francúzskeho prezidenta Francoisa Hollanda.

Podľa informácií nemeckého týždenníka Spiegel má výhrady aj k nemeckému ministrovi financií Wolfgangovi Schäublemu na poste šéfa Euroskupiny.

Hollande už dal vedieť do Bruselu, že by len ťažko akceptoval nemeckého ministra financií na poste šéfa krajín eurozóny, napísal Spiegel bez menovania zdroja informácií. Ak by mal Hollande s jeho vymenovaním súhlasiť, údajne by sa Schäuble musel vzdať postu ministra financií v nemeckej spolkovej vláde, píše portál rakúskej stanice ORF.

Spolupráca Hollanda s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou už nefungovala ani pri voľbe prezidenta Európskej banky pre obnovu a rozvoj (EBRD) v Londýne.

Keďže Francúzsko chcelo navrhnúť vlastného kandidáta, nakoniec sa šéfom EBRD stal Brit Suma Chakrabarti, ktorý doteraz zastával vysoký post na britskom ministerstve spravodlivosti.

Prezidentský post prevezme Hollande 3. júla.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...