Francúzsky priemysel výrazne oslabil

PARÍŽ 10. júla (WEBNOVINY) – Francúzska priemyselná produkcia v máji oslabila prudšie, ako sa očakávalo. Štatistický úrad krajiny INSEE v utorok informoval, že celková priemyselná výroba Francúzska sa oproti aprílu zmenšila o 1,9 %.

Bol to oveľa horší pokles, ako naznačovala prognóza, ktorá rátala s oslabením o 0,9 %.

Pokles celkovej priemyselnej produkcie bol čiastočne výsledkom oslabenia spotreby elektriny a plynu o 8,7 % po tom, ako v apríli výrazne poskočila, a to o viac ako 20 % pre nezvyčajne studené počasie.

Priemyselná výroba bez sektora energetiky však tiež oslabila, a to o 1 %. Pokles nastal vo všetkých segmentoch od výroby elektroniky a textilu po dopravné prostriedky.

Francúzska centrálna banka v pondelok uviedla, že ekonomika krajiny v druhom štvrťroku tohto roka sa pravdepodobne zmenšila o 0,1 %.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...