Francúzsky súd odložil rozhodnutie o predaji značky Mercedes

PARÍŽ 23. augusta (WEBNOVINY) – Najvyšší správny súd vo Francúzsku odložil rozhodnutie o sťažnosti automobilky Daimler, ktorá žiada zrušiť zákaz predaja vozidiel značky Mercedes na francúzskom trhu.

Informovala o tom v piatok agentúra Reuters. O žiadosti nemeckého koncernu na vydanie predbežného opatrenia, ktoré by pozastavilo účinnosť zákazu, rozhodne súd v utorok.

Francúzske úrady tento rok zakázali predaj väčšiny nových automobilov značky Mercedes-Benz, pretože v nich výrobca používa chladiacu zmes, ktorá nespĺňa požiadavky smernice EÚ o globálnom otepľovaní.

Tá vstúpila do platnosti začiatkom roka a v nových automobiloch zakazuje používanie chladiacich zmesí, ktorých potenciál na zhoršenie globálneho otepľovania je väčší než 150-násobok oxidu uhličitého. Automobilka Daimler, ktorá vozidlá značky Mercedes-Benz vyrába, však odmieta prejsť zo starej zmesi s označením R134a na jedinú alternatívu, ktorou je zmes R1234yf z dielne firmy Honeywell. Spoločnosť sa odvoláva na výsledky vlastných nárazových testov, podľa nej údajne pri novej zmesi poukázali na riziko vznietenia.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...