Home

Nachádzate sa tu

František Gilian

 

Autor okrem hrania obľúbenej country hudby a fandeniu hokeju v podstate nerobí nič. Niekedy ho však môžete prichytiť ako špecialistu požiarnej ochrany zameraného na oblasť požiarnej bezpečnosti elektrických inštalácií, autora národnej koncepcie STN v tejto oblasti, experta SÚTN v CENELEC TC20/WG10 a prezidenta Asociácie pasívnej požiarnej ochrany Slovenskej republiky. Uchýli sa aj k manažovaniu stratégie rozvoja v spoločnosti ELKOND HHK a.s.

Požiarny uzáver

V máji minulého roku som v článku uverejnenom na tomto portáli pod názvom „Ako predchádzať požiarom, škodám a susedským sporom?“ prisľúbil možné pokračovanie tematiky ochrany pred požiarom.

Hydrant ako trezor

Určite to mnohí „činžiakári“ zažili na vlastnej koži. Sused, aj keď ste s ním doteraz celkom dobre vychádzali, Vám poriadne podkúril. Nie však klebetami alebo iným verbálnym spôsobom ale naozaj, ako sa povie ľudovo, horelo Vám za pätami. Nie však obrazne, ale naozaj sa Vám kúrilo pod zadkom alebo nad hlavou, jedným slovom požiar v bytovom dome ako v zlom filme. Príčiny môžu byť rôzne, niekedy až banálne a následky tiež rôzne, väčšinou však katastrofálne.