Gazprom dodal za štyri mesiace do Európy menej plynu

MOSKVA 14. mája (WEBNOVINY) – Dodávky plynu ruskej spoločnosti Gazprom do Európy klesli počas januára až apríla tohto roka oproti rovnakému obdobiu vlaňajška o 7 mld. kubických metrov.

Nemenovaný zdroj z odvetvia v pondelok vyhlásil, že dodávky zákazníkom, bez započítania bývalých sovietskych štátov, klesli na 51 mld. kubických metrov z úrovne 58 mld. kubických metrov v období januára až apríla 2011. Gazprom tak znížil dodávky plynu aj napriek výraznému rastu dopytu počas mimoriadne chladného zimného počasia.

Podiel Gazpromu na európskom trhu vzrástol v minulom roku na 27 % z úrovne 24 % v predchádzajúcom roku a jeho predaj sa na tomto trhu zvýšil na 150 mld. kubických metrov plynu z úrovne 139 mld. kubických metrov.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...