Gigant Sony sa zbavil newyorskej centrály, baží po zisku

TOKIO 18. januára (WEBNOVINY) – Japonský elektrotechnický koncern Sony predáva svoju centrálu v New Yorku za 1,1 mld. USD. Novým majiteľom 37-poschodovej budovy sa stane developerská skupina Chetrit Group.

So zavŕšením transakcie sa počíta do konca marca, informovala spoločnosť v piatok. Sony uviedla, že transakcia zlepší jej prevádzkový zisk o 685 mil. USD.

Za účtovný rok do 31. marca očakáva spoločnosť prevádzkový zisk 1,45 mld. USD po strate 753 mil. USD v predchádzajúcom roku.

Japonský výrobca spotrebnej elektroniky je pod silným tlakom na obnovenie ziskovosti. Koncern eviduje vysoké straty najmä v divízii televízorov. V tomto segmente čelí ostrej konkurencii zo strany spoločností, akou je napríklad juhokórejský Samsung Electronics.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...