Globálna ekonomika je stále krehká, tvrdí Lagardeová

WASHINGTON 4. apríla (WEBNOVINY) – Situácia v globálnej ekonomike zostáva napriek náznakom zlepšovania v eurozóne a spevneniu hospodárskeho rastu v USA naďalej „veľmi krehká“. Vyhlásila to v utorok šéfka Medzinárodného menového fondu (MMF) Christine Lagardeová. Vyspelé krajiny vyzvala, aby využili nástroje monetárnej politiky na podporu hospodárskeho rastu, keďže v ich ekonomikách sa neprejavujú reálne inflačné riziká.

Lagardeová tiež privítala rozhodnutie eurozóny o posilnení svojich záchranných fondov na 700 mld. eur.
„Patrí sa priznať, že situácia vyzerá o niečo lepšie než pred niekoľkými mesiacmi,“ povedala šéfka MMF na konferencii vo Washingtone. „Zotavenie je stále veľmi krehké. Finančný systém v Európe je naďalej pod veľkým tlakom… Nemali by sme prepadnúť falošnému pocitu bezpečia,“ varovala Lagardeová.

Spojené štáty šéfka MMF vyzvala, aby riešili situáciu so svojim vysokým verejným dlhom, ktorý prevyšuje hranicu 100 % hrubého domáceho produktu. Najväčšia svetová ekonomika by sa podľa nej mala zamerať na obmedzenie rastu sociálnych výdavkov a zvyšovanie rozpočtových príjmov.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...