Globálnu ekonomiku čaká spomalenie, MMF vidí zlepšenie

HONGKONG 19. marca (WEBNOVINY) – Medzinárodný menový fond (MMF) očakáva v tomto roku spomalenie globálnej ekonomiky.

Aktuálne údaje z USA poukazujú na výrazné zlepšenie, hlavné riziko predstavuje neistý výhľad na finančných trhoch v Európe, vyhlásil v pondelok zastupujúci výkonný riaditeľ MMF Zhu Min.

Inštitúcia podľa neho očakáva silný rast v rozvíjajúcich sa ekonomikách, pričom dopady spomalenia vo vyspelých krajinách sa zatiaľ v plnom rozsahu nepremietli do iných regiónov.

„Po prvé, tempo rastu globálnej ekonomiky sa spomaľuje. Po druhé, situácia sa zlepšuje. Po tretie, riziká ďalšieho spomalenia pretrvávajú,“ povedal Zhu na konferencii v Hongkongu.

Šéfka Medzinárodného menového systému (MMF) Christine Lagardeová deň predtým uviedla, že globálna ekonomika sa vzdialila od okraja priepasti. Náznaky stabilizácie sa prejavujú v eurozóne aj USA, ale vysoká zadlženosť rozvinutých krajín a rastúce ceny ropy sú hlavnými rizikami, pred ktorými stojí globálna ekonomika.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...