Grécka nezamestnanosť dosiahla nový rekord

ATÉNY 11. júla (WEBNOVINY) – Miera nezamestnanosti v Grécku dosiahla v apríli nový rekord 26,9 %. Informoval o tom vo štvrtok štatistický úrad krajiny (ELSTAT).

Nezamestnanosť vzrástla z marcových 26,8 % a dostala sa najvyššie od začiatku publikovania údajov v roku 2006.

V porovnaní s májovým priemerom eurozóny na úrovni 12,2 % je miera nezamestnanosti v Grécku viac než dvojnásobná.

Na každých troch nezamestnaných pripadajú v krajine dvaja ľudia, ktorí sú bez práce viac ako 12 mesiacov, uviedol pre agentúru Reuters ekonóm Angelos Tsakanikas. V skupine od 15 do 24 rokov bola v apríli miera nezamestnanosti 57,3 %, čo predstavuje mierny pokles z marcovej úrovne 58,3 %.

Od začiatku krízy v roku 2009 sa miera nezamestnanosti v Grécku strojnásobila a podľa odhadov štatistického úradu príde každý deň o prácu v priemere 700 až 1 000 ľudí. Podľa gréckej centrálne banky bude nezamestnanosť kulminovať na úrovni 28 % predtým, než začne v roku 2015 klesať.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...