Grécke maloobchodné tržby v decembri poklesli o 8,5 %

ATÉNY 28. februára (WEBNOVINY) – Objem tržieb gréckeho maloobchodu v decembri medziročne poklesol o 8,5 %.

Vo štvrtok o tom informoval grécky štatistický úrad (ELSTAT). Úsporné opatrenia, ktoré od Grécka požadujú medzinárodní veritelia, negatívne ovplyvnili súkromnú spotrebu, tá je pritom motorom gréckej ekonomiky.

Podľa revidovaných údajov oslabili v predchádzajúcom mesiaci maloobchodné tržby v krajine o 16,7 %. Za celý rok 2012 sa znížili o 12 % a za štyri roky celkovo oslabili o 34 %.

Grécka ekonomika bude v tomto roku v recesii a zotavovať sa začne v roku 2014. Tento týždeň to vyhlásil šéf gréckej centrálnej banky George Provopoulos.

Podľa informácií agentúry Reuters by grécka ekonomika mala v tomto roku klesnúť o 4,5 %. „Niet pochýb, že rok 2013 bude ťažkým rokom, môžeme ale očakávať, že recesia postupne zoslabne a hrubý domáci produkt (HDP) začne počas roku 2014 rásť,“ povedal Provopoulos.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...