Grécki lekári a sudcovia nechcú škrty, vyhlásili štrajk

ATÉNY 17. septembra (WEBNOVINY) – Grécko zachvátil v pondelok ďalší celoštátny štrajk, do ktorého sa tentoraz zapojili sudcovia a lekári zamestnaní v štátnych nemocniciach.

Odborárom zastupujúcim ich záujmy sa totiž nepáčia plánované úsporné opatrenia, ktoré navrhuje nová vládna koalícia. Tá vzíšla z troch strán, ktoré pred troma mesiacmi uspeli v parlamentných voľbách.

Sudcovia budú najmenej nasledujúce dva týždne vybavovať len urgentné prípady v reakcii na očakávané zníženie ich platov.

Lekári sú pripravení poskytovať Grékom len neodkladnú zdravotnú starostlivosť, pričom v proteste sú pripravení pokračovať až kým im neuhradia nevyplatené odmeny za nadčasy.

Grécka vláda bude musieť prijať škrty vo výške 11,5 miliardy eur, ktoré sú podmienkou na ďalšie čerpanie záchranných úverov od Európskej únie (EÚ), Európskej centrálnej banky (ECB) a Medzinárodného menového fondu (MMF). Odborárom sa úspory nepáčia a na 26. septembra vyhlásili v Grécku ďalší generálny štrajk.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...