Grécko by ďalšiu pomoc malo dostať v pondelok

ATÉNY/BERLÍN 24. júla (WEBNOVINY) – Ďalšiu časť medzinárodnej finančnej pomoci by malo Grécko dostať v pondelok. Pre agentúru Reuters to v stredu potvrdili dva zdroje z prostredia eurozóny.

„Grécko splnilo 21 z 22 opatrení a posledným sa bude vo štvrtok zaoberať parlament,“ uviedlo grécke ministerstvo financií. Tieto správy pod podmienkou anonymity potvrdil aj nemecky hovoriaci zdroj. Grécko by z Európskeho stabilizačného a finančného nástroja (EFSF) malo získať 2,5 mld. eur.

Podľa listu, ktorý podpísal tajomník nemeckého ministerstva financií Steffen Kampeter a do ktorého mala agentúra Reuters možnosť nahliadnuť v utorok, Európska komisia stále čaká na potvrdenie toho, že Grécko vykonalo všetky požadované opatrenia.

Len 17 z 22 „potrebných opatrení“, ktoré Aténam predpísali medzinárodní veritelia, je zatiaľ podľa Kampetera potvrdených ako dokončených, čo nie je dosť na to, aby rozpočtová komisia nemeckého parlamentu vyplatenie financií schválila.

Jej súhlas je pritom kľúčový na to, aby Nemecko tranžu pomoci uvoľnilo. Nemecko tak odloží schválenie vyplatenia najbližšej tranže finančnej pomoci pre Grécko do budúceho pondelka.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...