Grécko dočasne naleje peniaze do štyroch veľkých bánk

ATÉNY 29. apríla (WEBNOVINY) – Grécka vláda schválila, aby štátny fond na podporu bánk poskytol štyrom veľkým bankám krajiny európske dlhopisy v hodnote 18 miliárd eur ako dočasné riešenie, kým sa banky v priebehu tohto roka rekapitalizujú.

V piatok podvečer to povedal predstaviteľ gréckej vlády.

Výmena dlhopisov, ktorej cieľom bolo zníženie zadlženosti Atén, takmer úplne vymazala kapitálovú základňu gréckych bánk National Bank, Alpha, Eurobank a Piraeus.

Do septembra však banky musia dosiahnuť ukazovateľ kapitálovej primeranosti Tier 1 na úrovni 9 %.

„Vláda schválila premostenie v oblasti rekapitalizácie, ktoré umožňuje fondu Hellenic Financial Stability Fund (HFSF) poskytnúť bankám dlhopisy Európskeho fondu finančnej stability (EFSF), aby pomohla ich potrebám v oblasti likvidity,“ povedal predstaviteľ vlády.

O podrobnostiach o tom, ako sa to uskutoční, sa rozhodne na budúcom zasadaní vlády, poznamenal.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...