Grécko je bližšie k peniazom, dohoda v Únii padne v pondelok

BRUSEL 22. novembra (WEBNOVINY) – Grécko podniklo všetky nevyhnutné kroky na to, aby si zabezpečilo ďalšiu tranžu pomoci a ministri financií eurozóny by ju mali definitívne schváliť v pondelok.

Eurokomisár pre hospodárske a menové záležitosti Olli Rehn to vyhlásil v stredu.

„Úprimne nevidím žiadny dôvod pre, ktorý by sme nemohli uzavrieť balíček a rozptýliť neistotu, ktorá zadržiava návrat dôvery, a teda investícií a hospodárskeho rastu, do Grécka,“ povedal Rehn.

Dohoda o pomoci Grécku je blízko aj podľa stredajšieho vyhlásenia portugalského ministra financií Vitora Gaspara.

Ministri financií eurozóny ukončili svoje utorkové stretnutie v Bruseli bez konečnej dohody. Dosiahli však pokrok pri rozhodovaní o tom, ako znížiť verejný dlh Grécka. Povedal to šéf skupiny ministrov Jean-Claude Juncker s tým, že je potrebná ďalšia technická príprava, stretnutie preto bude pokračovať v pondelok 26. novembra.

„Euroskupina mala rozsiahlu debatu a pokročila v hľadaní konzistentného balíka vierohodných iniciatív s cieľom dosiahnuť udržateľnosť dlhu gréckej vlády,“ informoval Juncker po takmer 12 hodinách nepretržitých rokovaní. Ministri financií počas nich „vyjadrili spokojnosť s tým, že všetky požadované kroky gréckej vlády boli vykonané, a pochválili grécke úrady a občanov za úsilie“, dodal šéf euroskupiny.

„Stretnutie sa prerušilo, aby bola možná technická príprava niektorých prvkov tohto balíka,“ vysvetlil Juncker.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...