Grécko má peniaze iba do konca júla, vláda chce nový úver

ATÉNY 17. júla (WEBNOVINY) – Grécka vláda sa snaží zabezpečiť od zahraničných veriteľov preklenovací úver, aby do septembra pokryla svoje finančné potreby.

V utorok to povedal pre agentúru Reuters nemenovaný zdroj z ministerstva financií.

Ak Atény nedostanú ďalšiu pomoc od EÚ a Medzinárodného menového fondu (MMF) za niekoľko týždňov nebudú mať prostriedky na fungovanie.

Európski partneri Grécka sľúbili, že nájdu riešenie, ako pokryjú augustové finančné potreby krajiny, spôsob však zatiaľ bližšie nešpecifikovali. „Snažíme sa zabezpečiť si preklenovací úver do septembra,“ povedal zdroj.

Predošlá grécka vláda pred nedávnymi parlamentnými voľbami v krajine naznačila, že jej hotovostné rezervy sa vyčerpajú do konca júla.

Na to, aby Atény dostali peniaze zo záchranných mechanizmov musia plniť dohodnuté podmienky. Vysokopostavený predstaviteľ eurozóny skoršie v júli vyhlásil, že pre Grécko sa neuvoľnia nijaké ďalšie peniaze, kým ministri eurozóny nepotvrdia, že sa plnia podmienky záchranného programu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...