Grécko podľa MMF robí pokroky, no musí ešte pridať

WASHINGTON 6. mája (WEBNOVINY) – Grécko urobilo pokrok pri znižovaní vládneho dlhu a zvyšovaní konkurencieschopnosti, potrebuje však uskutočniť štrukturálne reformy, aby zabezpečilo ozdravenie ekonomiky.

V pondelok to vyhlásili predstavitelia Medzinárodného menového fondu (MMF) po návšteve krajiny. Podľa MMF musí Grécko urobiť viac v boji proti „notorickým“ daňovým únikom.

„Misia MMF víta, že vláda sústreďuje svoj program s ohľadom na tieto problémy,“ dodali predstavitelia MMF. Grécky dlh by mal do roku 2022 poklesnúť pod úroveň 110 % hrubého domáceho produktu (HDP).

Opatrenia na zníženie deficitu a zvýšenie konkurencieschopnosti sú kľúčovými podmienkami finančnej pomoci od medzinárodných veriteľov. Tá má hodnotu 240 mld. eur.

Podľa MMF urobili Atény v znižovaní rozpočtového deficitu „mimoriadny“ pokrok od roku 2010. Podľa MMF však verejný dlh krajiny ostáva „skutočne príliš veľký“.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...