Grécko podľa Schäubleho neplní plán úspor

BERLÍN 10. februára (WEBNOVINY) – Podľa nemeckého ministra financií Wolfganga Schäubleho Grécko neplní plány v oblasti znižovania dlhov.

Grécke záväzky znamenajú, že štátny dlh krajiny do konca roka 2020 klesne na úroveň 136 percent hrubého domáceho produktu (HDP), uviedol Schäuble. Plán Európskej únie však ráta s tým, že štátny dlh Atén sa do roku 2020 zníži na úroveň 120 percent HDP.

Informovala o tom v piatok na svojej internetovej stránke agentúra Bloomberg.

Šéf nemeckého rezortu financií sa takto vyjadril pred poslancami nemeckého parlamentu v Berlíne, ktorých informoval o odhadoch takzvanej trojky zahraničných poskytovateľov núdzovej pomoci Aténam.

Ide o odhady v rámci hodnotenia pokroku Grécka pri riešení jeho dlhovej krízy. Pre agentúru Bloomberg to uviedli dvaja účastníci ministrovho stretnutia s poslancami.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...