Grécko sa s Trojkou nedohodlo, ďalšia pomoc je otázna

ATÉNY 17. decembra (WEBNOVINY) – Grécko sa zatiaľ s veriteľmi nedohodlo na uvoľnení ďalšej splátky z programu finančnej pomoci. Informoval o tom v utorok minister financií Yannis Stournaras.

Atény a veritelia sa zatiaľ nedohodli na veľkosti predpokladaného rozpočtového schodku pre budúci rok, ani na opatreniach, ktorými sa má deficit vykryť.

Ďalšími spornými bodmi sú nová daň z nehnuteľností, prepúšťanie v štátnej sfére a pomalé tempo privatizácie. Rokovania, ktoré začali už v septembri a medzičasom sa trikrát prerušili, sú dôležité pre uvoľnenie tranže v sume 1 mld. eur.

Zástupcovia trojky veriteľských inštitúcií, ktorými sú EÚ, Medzinárodný menový fond a Európska centrálna banka, v utorok po týždni končia svoju misiu v Aténach a do krajiny sa plánujú vrátiť v januári.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...