Grécku ekonomiku čaká pokles o takmer päť percent

ATÉNY 10. januára (WEBNOVINY) – Grécka ekonomika by mala v tomto roku klesnúť o 4,6 % hrubého domáceho produktu (HDP), prognózuje grécka nadácia pre ekonomický a priemyselný výskum IOBE.

Tento odhad je o čosi nepriaznivejší než prognózy gréckej vlády a medzinárodných veriteľov Atén. „Odhad je mierne horší ako vládna prognóza, ktorá počíta s poklesom na úrovni 4,5 % HDP,“ uvádza IOBE vo svojom stanovisku.

EÚ a Medzinárodný menový fond (MMF) počítajú s poklesom gréckej ekonomiky v tomto roku o 4,2 % HDP.

Miera nezamestnanosti v Grécku sa v októbri dostala na nové maximum, keď stúpla na 26,8 %. V septembri bola podľa revidovaných údajov na úrovni 26,2 %.

Vo štvrtok o tom informoval grécky štatistický úrad ELSTAT. Miera nezamestnanosti bola vyše dvojnásobná oproti priemeru krajín eurozóny, ktorý v novembri predstavoval 11,8 %.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...