Grécky priemysel v januári klesol o 5 %

ATÉNY 12. marca (WEBNOVINY) – Grécka priemyselná produkcia sa v januári medziročne zmenšila o 5 %. Tempo jej poklesu sa tak zmiernilo v porovnaní s decembrom, kedy medziročne oslabila o 11,3 %. Informoval o tom v pondelok štatistický úrad krajiny (ELSTAT).

Produkcia energií v januári o 4,4 % stúpla, výroba medziproduktov klesla o 15,1 % a produkcia kapitálových statkov oslabila o 7,7 %. Výroba tovarov dlhodobej spotreby klesla o 11 % a tovarov krátkodobej spotreby o 9,9 %.

„Priemyselná výroba sa v januári zmenšila menej výrazne, keďže sektory orientované na export, ako je výroba energií a základných kovov, prejavili určité zlepšenie. V nadchádzajúcich mesiacoch však očakávame ďalší pokles priemyselnej produkcie, pretože domáci dopyt a dopyt v rámci eurozóny bude obmedzený,“ povedal Nikos Magginas, analytik National Bank.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...