Grécky šéf privatizačnej agentúry čelí výzve na odchod

ATÉNY 18. augusta (WEBNOVINY) – Grécky minister financií Yannis Stournaras vyzval šéfa tamojšej privatizačnej agentúry, aby rezignoval na svoju funkciu. Ministerstvo o tom informovalo v nedeľu vo vyhlásení.

Výzve predchádzala sobotňajšia správa denníka Proto Thema, že šéf agentúry Stelios Stavridis absolvoval cestu v súkromnom lietadle podnikateľa, ktorý kúpil v máji podiel v gréckej lotériovej spoločnosť OPAP.

Podiel 33 % v stávkovej spoločnosti OPAP získal fond Emma Delta. Ten kontrolujú syn gréckeho námorného magnáta Dimitrisa Melisandisa a český investor Jiří Šmejc, ktorý sa špecializuje na rozvíjajúce sa trhy. Šmejc doposiaľ investoval najmä v Rusku, Číne a juhovýchodnej Ázii. Transakciu v objeme 652 mil. eur zavŕšilo Grécko minulý týždeň.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...