Gréckym bankám pomoc nestačí, zrejme si zažiadajú viac eur

ATÉNY 8. januára (WEBNOVINY) – Štyri najväčšie grécke banky môžu potrebovať viac prostriedkov na rekapitalizáciu. Dôvodom sú rastúce opravné položky k nesplácaným úverom.

Informovali o tom v utorok grécke noviny Kathimerini. Grécky štátny fond pre podporu bánk (HFSF) poskytol minulý rok National Bank, Eurobank, Alpha a Piraeus kapitálovú injekciu 18 mld. eur. Grécka centrálna banka ešte v neskoršej časti decembra informovala, že tieto štyri systémovo dôležité banky potrebujú nový kapitál v sume 27,5 mld. eur.

Noviny Kithimerini s odvolaním sa na nemenované zdroje z bankového sektora uviedli, že banky môžu požiadať o navýšenie finančnej pomoci až na 30 mld. eur, aby si poradili s rastúcimi nesplácanými úvermi a stratenými úrokovými výnosmi v dôsledku účasti na reštrukturalizácií gréckych vládnych dlhopisov. Centrálna banka správu odmietla komentovať.

Z mimoriadneho úverového programu od medzinárodných veriteľov v sume 130 mld. eur pre Gr

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...