Grékom bude o tri roky chýbať skoro 10 miliárd eur

WASHINGTON 20. januára (WEBNOVINY) – Grécko bude v rokoch 2015 a 2016 čeliť diere vo financovaní na úrovni od 5,5 mld. eur do 9,5 mld. eur.

V piatok o tom informoval Medzinárodný menový fond (MMF) vo svojom odhade s tým, že Európa uistila MMF, že poskytne Aténam finančnú pomoc.

Podľa šéfa misie MMF v Grécku Poula Thomsena európski predstavitelia prisľúbili, že budú pokračovať v podpore Grécka. Odhady finančných potrieb Grécka sú však podľa jeho slov „veľmi neisté“ a budú sa pravidelne nanovo hodnotiť.

Podľa decembrových údajov Európskej komisie (EK) bude Grécko v rokoch 2015 a 2016 potrebovať finančné prostriedky vo výške 5,6 mld. eur. Grécka ekonomika by mala v roku 2013 zaznamenať šiesty rok poklesu po sebe.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...