Hackeri nahrávajú poisťovniam, črtá sa lukratívny trh

MNÍCHOV 11. júla (WEBNOVINY) – Najväčšia európska poisťovňa Allianz očakáva rast zisku zo stúpajúceho dopytu firiem po poistení proti hackerským útokom a výpadkom internetu.

Spoločnosť o tom informovala v stredu.

„Poistenie proti sieťovým hrozbám vidíme ako trh s veľkým rastovým potenciálom. Ak moja výroba stojí, pretože dodávateľ mi nedokáže sprístupniť dáta, ktoré mám na jeho serveroch uložené, môže to ohroziť existenciu mojej spoločnosti,“ ilustroval situáciu na stretnutí s novinármi Hartmut Mai, člen predstavenstva divízie Allianz AGCS, ktorá sa zaoberá poistením globálnych spoločností a zvláštnymi poistnými rizikami.

„Celkový objem trhu (pre tento typ poistenia) v Európe odhadujeme do roku 2018 na 700 až 900 mil. eur,“ dodal Mai s tým, že Allianz chce rásť spolu s trhom a ukrojiť si z neho podiel približne 20 %.

Poistenie proti počítačovým hrozbám by mohol byť pre európske poisťovne lukratívnym trhom, najmä v situácii, keď zákonodarcovia sľubujú vyššie pokuty pre spoločnosti, ktoré prídu o dáta.

V USA je tento trh už dobre rozvinutý a ročne poisťovateľom prináša poistné vo výške približne 1,3 mld. USD, v Európe zatiaľ dosahuje objem len okolo 150 mil. eur, pričom 50 až 70 mil. eur z tejto sumy pochádza z Nemecka. Trh mimo USA má podľa spoločnosti Allianz potenciál na rast dvojciferným tempom.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...