Hazard zamestná poslancov, idú o ňom diskutovať

4.12.2012

BRATISLAVA 4. decembra (WEBNOVINY) – Poslanci parlamentu budú v utorok opäť diskutovať o novele zákona o hazardných hrách. Minister financií Peter Kažimír totiž krátko pred plánovaným hlasovaním o tejto novele opätovne otvoril rozpravu.

„Vzhľadom na veľmi búrlivú a širokú rozpravu, ktorá prebehla pri vládnom návrhu zákona o hazardných hrách, osobitne kvôli rozsiahlemu pozmeňujúcemu návrhu, ktorý bol k článku o správnych poplatkoch prečítaný tu v národnej rade, dovoľte mi, aby som využil rokovací poriadok a dovoľte mi, aby som ešte raz otvoril rozpravu,“ uviedol v pléne Kažimír.

Na základe požiadavky Richarda Sulíka (SaS) sa poslanci zhodli, že najprv ukončia rozpravu k novele zákona o dani z príjmov a až následne budú pokračovať v rozprave k novele zákona o hazardných hrách. Podľa prvotného záujmu poslancov by sa malo do rozpravy k tomuto bodu prihlásiť viacero zákonodarcov.

Pozmeňujúci návrh, ktorým sa upravuje výška poplatkov v stavebnej oblasti, predniesla v pléne minulý týždeň podpredsedníčka parlamentu Renáta Zmajkovičová (Smer-SD). Za pripravené zmeny si Zmajkovičová vyslúžila kritiku opozície, keďže Smer týmto krokom napríklad podľa poslanca SDKÚ-DS Ľudovíta Kaníka opravuje vlastný zákon, ktorý len nedávno schválil. „To je tak neprofesionálne a svedčí to o strašnom bordeli, ktorý tam máte,“ vyhlásil v rozprave k novele minulý týždeň Kaník.