Henkel predlžuje zmluvy členom predstavenstva

23.4.2012

BRATISLAVA 23. apríla (WBN/PR) – Riadiace orgány spoločnosti Henkel AG & Co. KGaA ohlásili, že sa dohodli na predĺžení zmlúv pre predsedu predstavenstva Kaspera Rorsteda a výkonného viceprezidenta pre divíziu Telovej a vlasovej kozmetiky Hansa Van Bylena na ďalšie päťročné obdobie.

“Sme veľmi radi, že Henkel bude môcť naďalej ťažiť zo skúseností a odborných znalostí Kaspera Rorsteda. Pod jeho vedením vo funkcii predsedu predstavenstva od roku 2008 spoločnosť Henkel zaznamenávala veľmi úspešný vývoj. Taktiež s potešením predlžujeme zmluvu pre Hansa Van Bylena, pod ktorého vedením divízia Telovej a vlasovej kozmetiky za posledné roky dosahovala vynikajúcu výkonnosť. V mene výboru akcionárov a dozornej rady spoločnosti Henkel by som im obom i celému predstavenstvu chcela zaželať mnoho ďalších úspechov pri plnení svojich úloh v spoločnosti Henkel,” uviedla Dr. Simone Bagel-Trah, predsedkyňa výboru akcionárov a dozornej rady.

Kasper Rorsted vstúpil do spoločnosti Henkel v roku 2005 ako člen predstavenstva a za predsedu predstavenstva bol menovaný v roku 2008. Hans Van Bylen pracuje pre spoločnosť Henkel od roku 1984 a do predstavenstva bol menovaný v roku 2005.

Spoločnosť Henkel so svojimi vedúcimi značkami a technológiami celosvetovo pôsobí v troch oblastiach podnikania: Starostlivosť o domácnosť, Starostlivosť o telo a Adhesive Technologies (Lepidlá Technológie). Spoločnosť, založená v roku 1876, so svojimi známymi značkami Persil, Schwarzkopf a Loctite globálne zastáva vedúce postavenie na trhu tak v spotrebiteľských ako aj priemyselných odvetviach. Henkel zamestnáva okolo 48 000 pracovníkov a v roku 2011 dosiahol tržby vo výške 15,605 mld. EUR a upravený prevádzkový zisk vo výške 2,029 mld. EUR. Prioritné akcie Henkel sú evidované v indexe DAX a Henkel sa radí medzi 500 obratovo najsilnejší spoločností sveta (Fortune Global 500). Spoločnosť Henkel Slovensko, ako súčasť Henkel Central Eastern Europe, dosiahla v roku 2011 na domácom trhu obrat vo výške 79,2 milióna EUR. Ku koncu roka 2011 spoločnosť zamestnávala 661 pracovníkov.