Henkel rozšíri svoje portfólio o dve poľské značky

BRATISLAVA 27. februára (WBN/PR) – Henkel uzatvoril s britským výrobcom spotrebného tovaru PZ Cussons Plc zmluvu o akvizícii jeho poľských značiek pracích a čistiacich prostriedkov. Transakcia zahŕňa predovšetkým pracie prostriedky a aviváže značky „E“ a ďalej niektoré menšie značky. Podnik pôsobí hlavne v Rusku, ale rozvíja tiež svoje aktivity v ďalších krajinách strednej a východnej Európy.

Akvizícia je v súlade s globálnou stratégiou skupiny Henkel zameranou na ďalší rozvoj svojich troch obchodných divízií a znamená posilnenie kľúčového regiónu s potenciálom ďalšieho rastu v sektore pracích a čistiacich prostriedkov. „Táto akvizícia úplne zapadá do našich doterajších podnikateľských aktivít v regióne strednej a východnej Európy a ešte viac posilní našu pozíciu v Poľsku a Rusku, čo sú pre Henkel atraktívne rastúce trhy“, uviedol Bruno Piacenza, výkonný viceprezident divízie Pracích a čistiacich prostriedkov.

„Akvizícia prispeje k ďalšiemu rastu divízie Pracích a čistiacich prostriedkov v regióne strednej a východnej Európy,“ uviedol Günter Thumser, prezident Henkel CEE.

Značky pracích a čistiacich prostriedkov, ktorých sa akvizícia týka, dosiahli vo finančnom roku 2012 obrat približne 60 miliónov eur. K podpisu zmluvy došlo dňa 20. februára 2013. Zavŕšenie akvizície, ktorá podlieha schváleniu fúzie zo strany úradov, sa predpokladá v 3. štvrťroku 2013.

Spoločnosť Henkel so svojimi vedúcimi značkami a technológiami celosvetovo pôsobí v troch oblastiach podnikania: Starostlivosť o domácnosť, Beauty Care a Adhesive Technologies (Lepidlá Technológie). Spoločnosť, založená v roku 1876, so svojimi známymi značkami Persil, Schwarzkopf a Loctite globálne zastáva vedúce postavenie na trhu tak v spotrebiteľských, ako aj priemyselných odvetviach. Henkel zamestnáva okolo 47 000 pracovníkov a v roku 2011 dosiahol tržby vo výške 15,605 miliónov eur a upravený prevádzkový zisk vo výške 2,029 miliónov eur. Prioritné akcie spoločnosti Henkel sú evidované v indexe DAX na nemeckej burze cenných papierov.

Na Slovensku pôsobí Henkel vo všetkých troch strategických oblastiach už od roku 1991. Henkel Slovensko predáva viac ako 50 značiek a ku koncu roka 2012 spoločnosť zamestnávala 1000 pracovníkov.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...