Hľadá sa riaditeľ pre Detskú fakultnú nemocnicu v Bratislave

31.10.2013

BRATISLAVA 31. októbra (WEBNOVINY) – Ministerstvo zdravotníctva hľadá riaditeľa pre Detskú fakultnú nemocnicu s poliklinikou Bratislava. Výberové konanie vypísalo ešte minulý týždeň, záujemcovia o tento post sa môžu hlásiť do 14. novembra tohto roka.

Okrem iných podmienok musia predložiť aj projekt, ktorý bude zameraný na vyrovnané hospodárenie, zefektívnenie chodu organizácie, zvýšenie efektívnosti vo využívaní finančných zdrojov či riešenie aktuálnych problémov.

Predchádzajúci riaditeľ detskej nemocnice Daniel Žitňan požiadal o uvoľnenie z funkcie v júni. Príčinou mali byť osobné dôvody. Vedením zdravotníckeho zariadenia je dočasne poverený Ladislav Kužela. Do Bratislavy prišiel z Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku z pozície námestníka riaditeľa pre zdravotnú starostlivosť.

Žitňan viedol detskú nemocnicu v Bratislave v rokoch 1995 až 1999 a následne aj od roku 2006 do polovici júna tohto roka. Počas jeho pôsobenia získali oddelenia nemocnice ako jedny z prvých v rámci Slovenska certifikáty kvality.

Pod jeho vedením sa podarilo vynoviť niekoľko pracovísk, či otvoriť nové ako napríklad Transplantačnú jednotku kostnej drene. Len týždeň pred odstúpením z funkcie otváral za účasti ministerky zdravotníctva zmodernizovanú Kliniku detskej hematológie a onkológie – oddelenie malých detí.