Hlavná sadzba ECB zostáva na rekordnom minime

FRANKFURT 7. februára (WEBNOVINY) – Európska centrálna banka (ECB) vo štvrtok ponechala svoju hlavnú úrokovú sadzbu už siedmy mesiac v rade na úrovni 0,75 %.

Nezmenila tak svoju politiku, aby zistila, či nastane oživenie ekonomiky neskôr v tomto roku alebo ho vykoľajuje posilnenie eura.

Centrálna banka Európskej menovej únie ďalej informovala, že jednodňovú sterilizačnú úrokovú sadzbu ponecháva na nule. Úroková sadzba pre jednodňové refinančné operácie banky zostáva na úrovni 1,5 %.

Francúzsky prezident Francois Hollande v reakcii na zhodnotenie spoločnej európskej meny na 14-mesačné maximum voči doláru a najvyššiu úroveň za posledných 30 mesiacov voči japonskému jenu v utorok vyzval na politiku v oblasti výmenných kurzov, ktorá by zabránila pred „iracionálnymi pohybmi“ spoločnej meny.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...