Hlina neuspel, mimoriadna schôdza k nebankovkám nebude

9.12.2013

BRATISLAVA 9. decembra (WEBNOVINY) – Mimoriadna schôdza parlamentu, na ktorej by poslanci mali hovoriť o aktuálnej situácii v oblasti pôsobenia nebankových spoločností a enormnom náraste exekučných konaní, sa konať nebude.

Zvolanie zasadnutia inicioval nezaradený poslanec Alojz Hlina, návrh podpísali aj poslanci za OĽaNO s výnimkou Igora Matoviča, poslanci za SaS, skupina zákonodarcov okolo Daniela Lipšica a poslanec za Most-Híd Andrej Hrnčiar.

Na zvolanie mimoriadnej schôdze je potrebných 30 poslaneckých podpisov, Hlinov návrh ich má 29, jeden podpis mu teda chýba. V návrhu na zvolenie mimoriadky chýba podpis pri mene Radoslava Procházku.

„Predložený návrh nebol podaný požadovaným počtom poslancov Národnej rady SR podľa Ústavy SR a Zákona o rokovacom poriadku Národnej rady SR, čím nie sú splnené náležitosti na zvolanie schôdze Národnej rady SR,“ uvádza sa v rozhodnutí predsedu parlamentu Pavla Pašku.

Procházka a Hlina sa „k protizákonnému rozhodnutiu“ predsedu NR SR o nezvolaní mimoriadnej schôdze vyjadria o 14:00 na brífingu.

Hlina podal návrh na zvolenie schôdze 4. decembra, viac sa o tom dočítate v TOMTO ČLÁNKU.