Hodnota eura voči doláru sa nezmenila, oproti jenu stúpla

LONDÝN 3. apríla (WEBNOVINY) – Hodnota eura voči doláru bola v stredu stabilná, a to na úrovni 1,2820 USD/EUR. Znamenalo to však, že bolo neďaleko od svojho štvormesačného minima 1,2750 USD/EUR, na ktoré kleslo minulý týždeň.

Euro je v defenzíve od utorkovej správy, podľa ktorej sa oslabovanie priemyselného sektora eurozóny v marci prehĺbilo.

Voči jenu spoločná európska mena stúpla o 0,1 % na 119,87 JPY/EUR. Napriek posilneniu však euro bolo neďaleko utorkového päťtýždňového minima 119,15 JPY/EUR.

Hoci sa očakáva, že Európska centrálna banka na štvrtkovom zasadaní svoje úrokové sadzby nezmení, podľa analytikov celkovo panuje trend oslabovania eura. Dolár voči jenu v stredu vzrástol o 0,1 % na 93,46 JPY/USD. Jen však napriek tomu bol blízko mesačného maxima oproti doláru. Trhy totiž zaujali názor, že japonská centrálna banka by nemusela naplniť očakávania, že vo štvrtok agresívne uvoľní menovú politiku.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...