Hospodárstvo eurozóny sa zníži, tvrdí Standard and Poor’s

PARÍŽ 30. júla (WEBNOVINY) – Hospodárstvo eurozóny smeruje k tomu, že sa v roku 2012 zmenší o 0,6 percenta, keďže dlhová kríza poškodzuje ekonomickú aktivitu.

Uviedla to v pondelok medzinárodná ratingová agentúra Standard and Poor’s.

Zhoršila tak svoju predošlú prognózu, ktorá rátala s tým, že hrubý domáci produkt (HDP) eurozóny bude v tomto roku stagnovať.

S&P zredukovala aj svoju predikciu rastu HDP eurozóny v budúcom roku. Predpokladá, že ekonomika menovej únie v roku 2013 posilní iba o 0,4 percenta. V predošlej prognóze rátala s rastom o jedno percento.

Agentúra očakáva, že nemecká ekonomika, ktorá je najväčšia v Európe, v tomto roku posilní o 0,6 percenta a v budúcom roku o 1,4 percenta. Francúzska ekonomika podľa S&P za rok 2012 vykáže rast o 0,3 percenta a v budúcom roku sa zväčší o 0,7 percenta.

Hospodárstvo Talianska sa však podľa agentúry zmenší o 2,1 percenta v tomto roku a o 0,4 percenta v budúcom roku. HDP Španielska podľa jej prognózy v tomto roku klesne o 1,7 percenta a v budúcom roku oslabí o 0,6 percenta. Ekonomika Veľkej Británie, ktorá nie je členom eurozóny, podľa S&P v tomto roku dosiahne rast o 0,3 percenta a v roku 2013 o jedno percento.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...