Hospodárstvo OECD vzrástlo, Britániu potiahla olympiáda

BRATISLAVA 21. novembra (WEBNOVINY) – Hrubý domáci produkt (HDP) krajín združených v Organizácii pre ekonomickú spoluprácu a rozvoj (OECD) v treťom kvartáli tohto roka vzrástol o 0,2 % a udržal si tak rovnaké tempo rastu v porovnaní s druhým kvartálom.

Z jednotlivých členských krajín rast HDP zrýchlil v treťom kvartáli v USA, a to na 0,5 % z úrovne 0,3 % počas predchádzajúcich troch mesiacov.

Vo Veľkej Británii, kde výkon ekonomiky podporili olympijské a paraolympijské hry, vzrástol HDP o 1 % po tom, ako v predchádzajúcom kvartáli o 0,4 % klesol. Francúzska ekonomika vzrástla v sledovanom období o 0,2 %, pričom v období apríla až júna si zapísala pokles o 0,1 %.

Naopak ekonomický rast spomalil v Nemecku, a to na 0,2 % z úrovne 0,3 %. Taliansky HDP oslaboval piaty kvartál po sebe, tempo poklesu sa však zmiernilo na 0,2 % z úrovne 0,7 % v druhom kvartáli. Ekonomika eurozóny oslabila o 0,1 %, pričom v období apríla až júna tempo poklesu predstavovalo 0,2 %. EÚ si zapísala rast o 0,1 %. Japonský HDP oslabil o 0,9 %, zatiaľ čo v predchádzajúcich troch mesiacoch o 0,1 % vzrástol.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...